• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Інформація про заклад

Інформація про заклад

Дошкільний навчальний заклад № 4 “Сонечко”

Щодня поспішаємо

Зранку в садочок,

Щоб двері найменшим

В світ знань відчинити.

Щоб творчості іскру

І віру у себе

В кожному серці

Зуміти запалити!

Дошкільний навчальний заклад № 4 “Сонечко” відвідує 162 веселих і щасливих дітей. У затишному садочку під керівництвом досвідченої завідуючої Шатохіної Надії Миколаївни працює 47 чоловік, із них 24 професійно обізнані, талановиті, творчі педагоги, які свою душу і серце віддають підростаючому поколінню.

Діяльність закладу забезпечує зміцнення і укріплення фізичного, психічного, духовного і соціального здоров’я дітей, формування екологічного світогляду і розуміння цінності власного життя і здоров’я. Новою тенденцію в теорії і практиці виховання дітей є включення еколого-валеологічного виховання в систему навчально-виховної роботи. Оскільки формування особистості поза світом природи неможливо, тому ми обрали напрям роботи - еколого-валеологічне виховання.

Працює 9 груп , кожна з них має свій профіль:

- 2 раннього віку - по системі М. Монтессорі;

- молодша “А” – еколого-краєзнавчий;

- молодша “Б” – оздоровчий;

- середня - еколого-образотворчий;

- різновікова - пошуково-дослідницький;

- старша – еколого-етнічний;

- логопедична “А”– еколого-валеологічний;

- логоп.“Б”– еколого-музичний.

Для більш ефективної роботи та збільшення обсягу знань у дітей в дошкільному закладі постійно діє кабінетна система:

- екологічна кімната, де проходять спостереження та досліди, організовується практична діяльність з дітьми;

- лабораторія народної медицини – в цій кімнаті діти знаходять душевний спокій, можуть скуштувати ароматні чаї і напої;

- в кімнаті безпеки діти навчаються поводитись у нестандартних надзвичайних ситуаціях;

- студія «Дискавері» - для тих ,хто любить досліджувати, експериментувати, знаходити у навколишньому цікаве і незвичне;

- у Світлиці діти прилучаються до скарбниці духовного життя українського народу, знайомляться зі звичаями, обрядами, народними символами;

- в куточку художньої праці діти вчаться народним ремеслам;

- кімната краєзнавства запрошує малят відвідати історичні і видатні куточки Конотопщини, знайомить дітей з витоками української національної символіки;

- кімната книги запрошує малят у цікавий світ казок, легенд, поезії. Діти вивчають історію виникнення книги, її створення та виготовлення.

Велика увага приділяється роботі з розвитку індивідуальних творчих здібностей дітей.

З цією метою організована мережа гурткової роботи:

1. “Вербова мережка” – лозоплетіння (керівник О.В.Голубченко)

2. “Казковий вернісаж ” – акторська майстерність (керівник О,В.Скрябіна )

3. “Домісолька” – вокальний гурток (керівник О,В.Скрябіна )

4. “Юні читці” – гурток виразного читання (керівник О.В.Письменна0

5. “Дивосвіт” – туризм і краєзнавство (керівник Л.О.Граченко)

6. Гурток “Безпека дитини” (керівник Н.П. Бондар)

7. Гурток-студія з пошуково-дослідницької роботи “Дискавері” (керівник Т.О.Федоренко)

8. Спортивний гурток з ритмічної гімнастики (на платній основі). (керівник Л.О.Граченко)

9. Гурток з вивчення англійської мови (на платній основі) (керівник Т.М.Майборода)

В ДНЗ працюють такі творчі групи:

- “Малятко-Здоров”ятко” з проблем оздоровлення (Л.О.Граченко )

- “Природа очима душі”з екологовалеологічноговиховання (Т.О.Федоренко);

- з впровадження програми “Я у Світі” (Н.В.Шкурдода);

- “Сходинки” з наступності ДНЗ і ЗОШ (В.П.Семененко);

- по впровадженню ноосферної освіти дошкільнятам (О.В.Голубченко)

Працюють клуб педагогічної майстерності під керівництвом вихователя-методиста Н.В.Шкурдоди, школа наставництва “Досвідчені - молодим”, керівник Л.Б.Поливко.

Працюючи над проблемою еколого-валеологічного виховання, творча група педагогів дошкільного закладу систематизувала напрацьовані методичні та наочні матеріали, створила програму “Паросток” з еколого-валеологічного виховання, яка систематично удосконалюється та доповнюється, а в 2009 році вийшло друге видання програми “Паросток”, яке базується на завданнях Базової програми розвитку дитини “Я у Світі”.

Також одним з основних завдань педагогічного колективу є впровадження в роботу з дітьми дошкільного віку елементів ноосферної освіти, основна мета якої формування у підростаючого покоління цілісної ноосферної свідомості. В цьому напрямку працює творча група, яка розробляє необхідні методичні матеріали, проводить навчання і роз”яснювальну роботу з педагогами закладу, включає елементи ноосферної освіти в роботу з дітьми, тому при ремонті та організації розвивального середовища враховуємо цвітову гаму, обладнання., що використовуємо з даного приводу.

В дошкільному навчальному закладі № 4 “Сонечко” працює школа передового педагогічного досвіду, завдяки якій вивчається, узагальнюється і впроваджується у практику роботи передовий досвід вихователя Поливко Л.Б. по проблемі ТРВЗ, вихователя Голубченко О.В. по гуртковій роботі з лозоплетіння, вихователя Федоренко Т.О. по гуртковій роботі з пошуково-дослідницької роботи, музичного керівника Скрябіної О.В. по театральній діяльності з дітьми дошкільного віку, інструктора з фізичного виховання Граченко Л.О. по туристично-краєзнавчій роботі. Всі ці досвідчені педагоги свої напрацювання надсилають у педагогічні видання України. У журналах “Дошкільне виховання”, “Розкажіть онуку”, “Бібліотечка вихователя” друкують статті, приймають участь у Всеукраїнських конкурсах, організованих редакцією освітянських видань України, стали лауреатами та переможцями, нагороджені дипломами і грамотами.

Скрябіна О.В. .музкерівник –переможиця Всеукраїнського конкурсу освітніх технологій, нагороджена грамотою за розвагу «Казкова країна – квіткова долина» (екологічне виховання, надруковане в журналі «Дошкільне виховання » № 7 2007 р., та за свято «Прощавай садок дитячий!», надруковане в журналі «Розкажіть онуку» № 4 2010р.)

Граченко Л.О., інстркутор з фізвиховання. переможиця Всеукраїнського творчого конкурсу (з батьками) за спільну роботу з батьками, нагороджена грамотою за зайняте третє місце та цінним дарунком – корзиною для туристичних походів.

В журналі «Дошкільне виховання» № 7 2010р. надруковане нетрадиційне обладнання по фізичному вихованню, творчість Л.О.Граченко відмічена редакцією журналу.

О.В.Голубченко вихователь, керівник гуртка з лозоплетіння «Вербова мережка», надрукована в журналі «БВДС» № 8 2010р. – досвід роботи гуртка «Вербова мережка»: перспективний план роботи, історія виникнення лозоплетіння, як готувати лозу до роботи. Являється переможицею Всеукраїнського конкурсу «Працьовиті рученята в доньки, сина, мами й тата», за зайняте третє місце, нагородженя грошовою винагородою та грамотою.

Педагоги ДНЗ являються переможцями першого етапу Всеукраїнського конкурсу «Країна дошкіллля запрошує» Т.О.Федоренко, вихователь, за розробку «Експериментування, дослідження - крок до пізнання», О.В.Скрябіна, музкерівник, за розробку «Казковий вернісаж» з театрально-ігрової діяльності дошкільників, Л.О.Граченко, інструктор з фізвих, за розробку програми з туристичної діяльності дошкільників гуртка «Дивосвіт» та нагороджені грамотами та дипломами.

Єдність і наступність форм і методів роботи дошкільного закладу і сім’ї забезпечується використанням певних методів і прийомів як у дитячому садку, так і в сім’ї. Для цього потрібні єдині вимоги в роботі ДНЗ і родини, що передбачає повне розуміння виконання завдань, єдність мети, скоординованість дій. Протягом навчального року організовуються різноманітні форми роботи з родиною: батьківські збори, співпраця з батьківським комітетом, Дні відкритих дверей, конференції, лекторії, бесіди, диспути, усні журнали, зустрічі за «круглим столом», випуски тематичних газет, стендів, родинні свята, розваги, дозвілля, конкурси, виставки, робота школи матері і дитини «Порада» (для молодих батьків) та Ліцею для батьків з питань розвитку, виховання та навчання дітей.

Наша адреса: м. Конотоп, вул. Рябошапко, 35, телефон 3-44-26

Кiлькiсть переглядiв: 607

Коментарi

  • FrankWef

    2017-02-01 01:57:42

    http://1204tula.ru/dvojnoe-proniknovenie/video-besplatno-doch-dochit-pape-poka-mama-na-robote - видео бесплатно доч дочит папе пока мама на роботе...